phoca_thumb_s_bolid_f1

7 miejsce Polaków w Formula Student

 

Jak informuje PWr, wrocławscy studenci jako jedyni spośród uczestników klasy trzeciej (bolid w całości wirtualny) zaprojektowali wszystkie części auta, co wyróżnili sędziowie oceniający projekt.
Bolid, o nazwie RT09, poprzez animacje komputerowe, wyniki analiz wytrzymałościowych oraz wirtualną prezentację został zaprezentowany jurorom oraz uczestnikom zawodów w trzech kategoriach: Design – projekt, Cost – koszty wytworzenia, Presentation – prezentacja projektu.
Opiekę nad studenci z Wydziału Mechanicznego i Pracowni Projektowania Środków Transportu Akademii Sztuk Pięknych, sprawowali prof. Andrzej Kaźmierczak i dr Damian Derlukiewicz.
Uczelnia podkreśla, że PWR Racing Team jako pierwszy zespół z Polski brał udział w zawodach Formula Student UK i z tego powodu ich 7. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy 3 jest dla młodych konstruktorów dużym osiągnięciem.
Formuła Student UK to największa i najbardziej prestiżowa impreza tego typu na świecie. Prowadzi ją Institution of Mechanical Engineers (IMechE), we współpracy z wieloma znanymi koncernami przemysłowymi.
Zawody odbywają się w trzech klasach. W klasie pierwszej studenci startują z całkowicie zbudowanym bolidem; w drugiej – bolid jest zbudowany częściowo, pozostała część pozostaje wirtualna. Zawodnicy startujący w klasie trzeciej przedstawiają bolid w całości wirtualny.
Ewelina Krajczyńska
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy