phoca thumb l maskotka logo 3

Wampiriada, czyli studenckie honorowe krwiodawstwo

Wampiriada jest akcją organizowaną przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, odbywa się dwa razy do roku i zawsze cieszy się dużą popularnością. Podczas ostatniej, jesiennej edycji udało się zebrać pond 1139 litrów krwi. 
Tegoroczna edycja pod hasłem „ bo każda kropla jest ważna” obejmuje swym zasięgiem uczelnie w Białymstoku, Bydgoszczy, Cieszynie, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. 
W tym roku poza możliwością oddania krwi i zgłoszenia się do bazy dawców szpiku wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Dla każdego krwiodawcy przewidziane są liczne nagrody oraz atrakcje.

Uwieńczeniem wszystkich akcji, będzie czerwcowy Koncert Finałowy organizowany przez Centrum Krajowe Projektu, czyli NZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Na koncercie nie zabraknie gwiazd polskiej sceny muzycznej, a odbędzie się on w siedzibie organizatorów, czyli w Katowicach. 

 Misją Wampiriady jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa, bo przecież krew to niezwykły lek, którego nie można zastąpić niczym innym. Jeszcze nie wynaleziono czegoś co spełniłoby zadanie tej niezwykłej substancji. Naukowcy na całym świecie starają się wynaleźć zamiennik, ludzka krew jest jednak tak doskonała, że bardzo trudno będzie ją zastąpić, a jedyną możliwością jest pozyskanie jej od krwiodawcy. 
Zapotrzebowanie na krew ciągle rośnie, dlatego organizując Wampiriadę przyczyniamy się do wzrostu oddanych lirów krwi. 
Pamiętaj, Twoja krew też może uratować komuś życie!
Dowiedz kiedy odbędzie się Wampiriada w Twoim mieście na: www.wampiriada.info

Podobne wpisy