ug-logo1

Uniwersytet zaprasza na próbną maturę

Jak informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego, Beata Czechowska-Derkacz, propozycja jest skierowana do tych wszystkich uczniów, którzy chcieliby ostatni raz przed maturą sprawdzić swój poziom wiedzy lub zapoznać się z rozwiązaniami i opisami przykładowych zadań maturalnych. 

Dodatkowo, podczas darmowego kursu towarzyszącemu egzaminowi, będzie można uzupełnić brakujące wiadomości i uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące matury z matematyki. Uczniowie, którzy zamierzają studiować na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego poznają niektórych wykładowców i ich sposoby nauczania. 

Próbny egzamin maturalny odbędzie się w sobotę, 25 kwietnia br. między 9.00 a 12.00, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Po krótkiej przerwie organizatorzy przedstawią przykładowe rozwiązania zadań maturalnych. 

Od poniedziałku 27 kwietnia, do czwartku 30 kwietnia od godziny 17.00 maturzyści będą mogli wspólnie rozwiązywać zadania maturalne i wyjaśniać wszelkie wątpliwości z nimi związane. 

Uczniowie, którzy chcieliby napisać próbny egzamin maturalny muszą zapisać się do niedzieli, 19 kwietnia br. pod adresem http://matura.math.univ.gda.pl. 

Organizatorami egzaminu są: Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz Koło Naukowe Kolor Uniwersytetu Gdańskiego. 

Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące egzaminu próbnego można uzyskać pod adresem matura@math.univ.gda.pl 

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy