umb

Uniwersytet Medyczny z nowoczesnym systemem zarządzania

Projekt „Wdrożenie w UMB zintegrowanego informatycznego systemu zarządzania, systemu zarządzania jakością w nauce oraz wzmocnienie potencjału kadry kierowniczej uczelni” będzie realizowany do 2015 roku. Ma być finansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego szacunkowa wartość wynosi 2,7 mln zł.

Główny cel projektu ma zostać osiągnięty poprzez wdrożenie zintegrowanego, informatycznego systemu zarządzania uczelnią oraz podniesienie kompetencji kadry kierowniczej w zakresie polityki finansowej i pozyskiwania funduszy na cele rozwojowe.

W ramach współpracy ICI będzie odpowiedzialne za dostarczenie metodologii i rozwiązań w zakresie ewaluacji instytucji naukowych. Zapewni uniwersytetowi specjalną wersję swojego oprogramowania – dostosowaną do wymagań uczelni oraz norm ustalonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – która stanie się jednym z elementów systemu zarządzania UMB. Uczelnia otrzyma bezterminowe prawo do używania tego systemu w celu ewaluacji własnych pracowników i jednostek organizacyjnych.

„Jest to dla ICI ważny projekt, bo dzięki niemu wykorzystujemy nasze kompetencje w obszarze ewaluacji nauki i instytucji naukowych. To istotny krok w kierunku realizacji jednego z elementów naszej strategii, jakim jest +Index Copernicus International – partnerem w zarządzaniu nauką+” – mówi Andrzej Cudny, prezes spółki.

Index Copernicus to globalny portal internetowy skierowany dla środowiska naukowego. Gromadzi, porządkuje i ocenia zasoby naukowe w oparciu o opracowany w USA, wieloparametryczny system oceny potencjału naukowego poszczególnych użytkowników (Personal Impact Factor), grup badawczych, instytucji oraz czasopism naukowych. Platforma umożliwia też realizację wspólnych projektów badawczych oraz prowadzi działalność wydawniczą czasopism naukowych.

Na zlecenie Komisji Europejskiej ICI realizuje również moduł PSF (Partner Search Facilitator), ułatwiający nawiązywanie współpracy naukowej między naukowcami i grupami badawczymi z 37 krajów UE i krajów stowarzyszonych oraz oceniający ich potencjał naukowy.

autor: Katarzyna Czechowicz
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy