Dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przyznane!

Dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przyznane!

logoNarodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki drugiej ścieżki programu Zintegrowane Programy Uczelni. Z dofinansowania skorzysta 28 uniwersytetów i uczelni z całej Polski. Dzięki przyznanym środkom, uczelnie będą mogły realizować projekty dotyczące rozwoju kompetencji kadry naukowej, organizacji praktycznych zajęć i staży dla studentów, umiędzynarodowienia uczelni oraz podniesienia poziomu ich informatyzacji. Wśród beneficjentów programu znalazły się: Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Świętokrzyska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Białostocka.

Obiecujące wyniki współpracy naukowców Uniwersytetu Medycznego i Politechniki

Obiecujące wyniki współpracy naukowców Uniwersytetu Medycznego i Politechniki

272Badania nad aktywnością biologiczną grzybów nadrzewnych, głównie z Puszczy Białowieskiej to jeden z najnowszych kierunków badań naukowych realizowanych wspólnie przez Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce oraz Zakład Farmakologii Doświadczalnej Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Celem badań jest stworzenie preparatu wspomagającego terapię nowotworów. 7 lutego odbyła się konferencja naukowa przedstawicieli obu uczelni, której tematem przewodnim był potencjał biologiczny grzybów Puszczy Białowieskiej.

Prof. Krzysztof Młynarczyk nagrodzony

Prof. Krzysztof Młynarczyk nagrodzony

5503Profesor Krzysztof Młynarczyk, dziekan Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie został laureatem nagrody św. Jakuba w kategorii nauka. Wyróżnienie dotyczyło działalności badawczej i naukowej w poprzednim roku. Gala Noworoczna prezydenta Olsztyna, podczas której wręczył on nagrody odbyła się 19 stycznia w Centrum Konferencyjnym UWM.

Media relations w nauce. Jak pracować z dziennikarzem naukowym?

Media relations w nauce. Jak pracować z dziennikarzem naukowym?

Media relations w nauce. Jak pracować z dziennikarzem naukowym?Współpraca z dziennikarzem nie zawsze jest łatwa, podobnie jak zdobywanie informacji o uczelniach. Chcesz wiedzieć jakie są najlepsze sposoby usprawnienia komunikacji między dziennikarzem naukowem a uczelnią? Posłuchaj wykładu dotyczącego media relations prosto z XXIX Konferencji PR i Promocji Uczelni Polskich!

Fizyka na Politechnice Warszawskiej wchodzi do biznesu

Fizyka na Politechnice Warszawskiej wchodzi do biznesu

Fizyka na Politechnice Warszawskiej wchodzi do biznesuCzy studenci i absolwenci zyskują na aktywności biznesowej uczelni? Jak komercjalizować efekty nauk ścisłych? Czy jest to w ogóle opłacalne a jeśli tak, to od czego należy zacząć, by nie popełnić podstawowych błędów? O tym wszystkim opowiedział nam prof. PW dr hab. Mariusz Zdrojek, prezes spółki spin-off Politechniki Warszawskiej.

Jak i dlaczego warto promować naukę?

Jak i dlaczego warto promować naukę?

Jak i dlaczego warto promować naukę?Jakie pytania warto sobie postawić zanim zaczniemy promować naukę lub zajmować się popularyzacją wiedzy naukowej? Jaki jest największy błąd popełniany przez osoby chcące się tym zajmować? Czy są sposoby na mierzenie skuteczności promocji nauki? Kto powiniem się tym zajmować? Jak efektywnie wykorzystać internet i nowoczesne technologie w procesie komunikacji?