agh-logo1

Superszybki internet na AGH

 

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:30 w Centrum Dydaktyki AGH przy ul. Reymonta 7. W konferencji, która ma charakter otwarty, udział wezmą m.in. JM Rektor AGH, prof. Antoni Tajduś oraz Piotr Muszyński Wiceprezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej, a także inżynierowie z Grupy TP.

 

Program spotkania przedstawia się następująco:
13.30- 13.45 – powitanie studentów – JM Rektor AGH, Prezes Piotr Muszyński
13.45 – 14.00- demonstracja technologii HSPA+*
14.00-15.00 – prezentacja technologii LTE**, strategia rozwoju sieci mobile
15.00-15.30 – sesja pytań i odpowiedzi

16.00 – zakończenie spotkania

 

Równocześnie odbędzie się pokaz prototypowych usług Orange Labs, m.in.: Augmented Reality (aplikacje na telefony komórkowe oparte o system łączący świat realny z generowanym komputerowo), B-link (oprogramowanie pozwalające sterować komputerem za pomocą mrugania powiekami), Telefon dla Homera (aplikacja na telefony komórkowe dla osób niewidomych lub słabo widzących), POF (plastic optical fiber – domowa sieć światłowodowa zbudowana na bazie światłowodów plastikowych) oraz BlogMe (aplikacja umożliwiająca umieszczanie zdjęć z podróży z naszej obecnej lokalizacji na blogu w czasie rzeczywistym).


* High-Speed Packet Access+ – umożliwia pobieranie danych z internetu z szybkością dochodzącą do 21 Mbit/s oraz wysyłanie do sieci z prędkością do 5,7 Mbit/s.


** LTE – Long Term Evolution – Technologia umożliwiająca na wyższą prędkość niż prezentowana HDSPA+. Pracuje w paśmie 1800 MHz. Wdrożenie LTE umożliwiłoby możliwość osiągnięcia transferu nawet rzędu 326 Mb/s z internetu i 86 Mb/s do internetu.

Podobne wpisy