logo sgh

Studenci SGH poprawiają Wikipedię

„Jest taki żart, że jeśli w Wikipedii nie mogę znaleźć jakiegoś hasła, to znaczy, że jestem na studiach” – mówi Michał Cieślikowski, prezes zarządu NetClub SGH – organizacji, która prowadzi projekt. Opracowanie artykułów lub poprawianie istniejących to jednak dobra okazja do nauki. „Jednym z naszych celów jest także integracja istniejących studenckich kół naukowych z różnych uczelni, które mogą współpracować przy tym projekcie” – wyjaśnia Michał.

Studenci z kół naukowych chcący wziąć udział w projekcie mają do dyspozycji specjalną roboczą wersję Wikipedii OpenWiki do umieszczania testowych artykułów przed ich akceptacją i ostateczną publikacją.

Artykuły trafią do Wikipedii po akceptacji pracowników naukowych – opiekunów danego koła naukowego. Organizatorzy projektu współpracują w tym zakresie ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska. Wikimedia Polska ma prawo do zgłaszania poprawek do proponowanych artykułów. Studenci korzystają także z pomocy zawodowej korektorki, która dba o stylistyczną stronę artykułów. „Artykuły muszą być wysokiej jakości” – podkreśla Michał Cieślikowski.

Więcej informacji o projekcie: http://openknowledge.pl/

Podobne wpisy