school

Spotkaj się z matematyką na Podkarpaciu

W ramach konferencji zaplanowano wykład inauguracyjny i trzy sesje warsztatów. Wykład wygłosi dr Tadeusz Ratusiński z Instytutu Matematyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, przedstawiciel Zarządu Głównego SNM, Koordynator Grupy Roboczej SNM Matematyka i Komputery. Zajęcia warsztatowe dotyczyć będą m. in. kalkulatorów i tablic interaktywnych w nauczaniu, ich roli w procesie edukacyjnym, zostaną też zaprezentowane przykłady ich zastosowania.

Lekcje matematyki prowadzone przy użyciu kalkulatorów i tablic interaktywnych mogą być uzupełnieniem klasycznego programu. Dzięki ciekawej formie nauki, sprawność umysłowa uczniów stale się kształtuje i rozwija. Kalkulator tak naprawdę uczy myślenia – dziecko może skorzystać z pomocy maszyny, ale musi wcześniej dobrze się zastanowić do wykonania jakich zadań jej użyć. Natomiast tablice interaktywne i kalkulatory graficzne pozwalają na wizualizowanie wiedzy, co wpływa na stopień jej zapamiętywania – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, który poprowadzi warsztaty.

W trakcie trwania konferencji będzie można zapoznać się z aktualną ofertą wydawnictw edukacyjnych. Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.

Szczegółowy plan można odnaleźć na stronie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Podobne wpisy