logo politechnika krakowska

Politechnika Krakowska rozpoczyna współpracę z Nokią

„Współpraca Politechniki z Nokia Solutions and Networks to ogromna szansa dla studentów, którzy już w trakcie studiów będą mieli dostęp do najnowszych technologii telekomunikacyjnych” – podkreśla prorektor do spraw nauki PK prof. Jan Kazior. „Wielu naszych studentów już w trakcie studiów otrzymuje oferty pracy w branży IT. Doświadczenie, zdobyte w trakcie praktyk i stażów w Nokia Solutions and Networks, jeszcze podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy” – ocenia prof. Kazior.

Zgodnie z umową, studenci Politechniki Krakowskiej będą mogli odbywać swoje obowiązkowe praktyki studenckie oraz staże w krakowskim oddziale Nokia Solutions and Networks. Umowa obejmuje także organizację zajęć dydaktycznych oraz szkoleń z udziałem ekspertów firmy. Przedsiębiorstwo będzie też wspomagać bieżącą działalność uczelnianych kół naukowych i wspierać organizację targów pracy. Absolwenci PK mogą korzystać z ofert zatrudnienia w centrach badawczo-rozwojowych NSN w Krakowie i Wrocławiu. Umowa przewiduje również partnerstwo przy realizacji innowacyjnych projektów, także finansowanych ze źródeł zewnętrznych.

„Beneficjentami umowy z NSN będą także naukowcy. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu innowacyjności naszej uczelni” – podkreśla prof. Jan Kazior.

Krzysztof Persona, dyrektor działu LTE w krakowskim oddziale Nokia Solutions and Networks wyjaśnia, że dzięki praktykom i stażom w firmie studenci PK mogą się rozwijać zawodowo. „Mamy nadzieję, że po studiach znaczna ich część wybierze oferty pracy u nas” – mówi Persona. „Mamy status centrum badawczo-rozwojowego i liczymy, że wspólnie ze studentami pełnymi twórczych pomysłów będziemy pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami” – dodaje.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy