Na Erasmusa do Turcji!

Wśród studentów uczących się lub odbywających praktyki zawodowe na zagranicznych uczelniach najwięcej jest młodych z Uniwersytetu Warszawskiego, Jagiellońskiego, Wrocławskiego, Łódzkiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Główne kierunki to: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Holandia, kraje skandynawskie, a także od niedawna Turcja.
– Podpisaliśmy już kilka umów z tureckimi uczelniami – chwali się prof. Eleonora Bielawska – Batorowicz z Uniwersytetu Łódzkiego. – Myślę, że ta swoista egzotyka zainteresuje studentów i kierunek będzie się cieszył coraz większą popularnością – prognozuje.
Aby wziąć udział w programie trzeba mieć dobrą średnią. – Koledzy po fachu na zagranicznych uczelniach mówią nam jasno: przysyłajcie same gwiazdy – opowiada Batorowicz.
Podczas zagranicznych praktyk i studiów za granicą studenci szlifują obce języki i uczą się samodzielności; muszą się zorganizować, znaleźć mieszkanie, dogadać się z kolegami z grupy i miejscowymi. – To jest taki test na dojrzałość. Szkoła życia po prostu – stwierdza Batorowicz.
źródło: TOK FM

 

Podobne wpisy