phoca thumb s wsl logo

Logistycy przygotowują się do startu w olimpiadzie

 
Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie logistyczną tematyką, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. 
 
– Uczniowie chętnie zgłaszają chęć udziału w olimpiadzie. Od nas startują zarówno osoby z drugiej, trzeciej jak i czwartej klasy. Ci pierwsi chcą się z konkursem oswoić i poznać stopień trudności. Natomiast trzecio- i czwartoklasistom zależy by sprawdzić swoje wiadomości, ocenić swoje możliwości i ewentualnie uzupełnić braki – mówi Agnieszka Michalska z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego z Konina. – Poza tym, maturzystom zależy na zakwalifikowaniu się do finału, by uzyskać zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego – dodaje.
 
Olimpiada odbywa się w trzech etapach. Podczas pierwszego – szkolnego (21 października 2011r.), uczniowie rozwiązywać będą, przygotowany przez Komitet Naukowy OOL test jednokrotnego wyboru. Najlepsi zakwalifikują się do drugiego etapu – okręgowego (9 grudnia 2011r.), gdzie również będą rozwiązywać test, ale już wielokrotnego wyboru i nie w rodzimej szkole, ale w placówce reprezentującej dany okręg IV OOL.  Finał IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 16 marca 2012 roku w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora konkursu. Zakres tematyczny obejmować będzie całość materiału jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Zamiast klasycznego testu, uczestnicy olimpiady będą się zmagać z zadaniami. 
 
Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród. 
 
– To już czwarta edycja olimpiady. Z roku na rok notujemy coraz większe zainteresowanie udziałem w konkursie. Świadczy to o rosnącym znaczeniu przedsięwzięcia, które doceniają zarówno uczniowie jak i nauczyciele i przedsiębiorstwa partnerskie. Trzymamy kciuki za uczestników! – podsumował Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.
 
Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to „Opakowania w systemach logistycznych” jest Polska Izba Opakowań.
 
Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Agrobex, Volkswagen Poznań, DPD, Panopa, Dachser, Timocom (Sponsoring Złoty), Still, JAS FBG, Jeronimo Martins (Sponsoring Srebrny).
 
Patronat medialny objęły: „Głos Wielkopolski”, „TSL Biznes”, „Warehouse Monitor”, „Polska Gazeta Transportowa”, Czasopismo „Logistyka” „Top Logistyk”, „Logistyka a Jakość”, „Trasport i Spedycja”, „Nowoczesny Magazyn”, „Gazeta Szkolna”, Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, Etransport.pl, Uczelnie.net, Edukacja.net, Studenci.net, Spedycje.pl, dlaStudenta.pl, Studentnews.pl, DobraLogistyka.pl, Logistyka.net.pl oraz Radio Planeta.fm. 
 
Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, oraz Prezydent Miasta Poznania. 

Podobne wpisy