phoca_thumb_s_lipdub2

LipDub na UAM

 
Organizacją poznańskiego LipDubu zajęli się studenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. Przygotowania do nagrania trwały ponad miesiąc.13 grudnia budynek Wydziału zamienił się w plan zdjęciowy. Operator włączył kamerę wcześnie rano, a o godzinie 14.29 ponad 200 osobowa grupa studentów usłyszała z ust reżysera: Koniec zdjęć! Lipdub nakręcony!
 
Operator, reżyser, organizacja planu, scenariusz, aktorzy, strona graficzna, sprawy techniczne – we wszystkie te role wcielili się sami studenci i wykładowcy. Projekt University LipDub był dla nas nie tylko wspaniałą zabawą, ale także możliwością sprawdzenia naszych umiejętności – mówi jeden z organizatorów Karol Ślusarczyk.
Nakręcenie Lipdubu nie udałoby się gdyby nie zgoda i wsparcie władz Wydziału, które pozytywnie przyjęły pomysł studentów oraz umożliwiły nagranie klipu na terenie budynku.
 
Udało się wykonać zadanie, jakim było nakręcenie LipDubu w jednym ujęciu. Operator obciążony 20 kilogramami sprzętu, w każdym podejściu musiał pokonać około 450 metrów w 3.06 minuty! Nagranie UAM’u zostało wzbogacone o dodatkowe sceny. To dozwolone, chcieliśmy uzyskać lepszy efekt – tłumaczy reżyser Marcin Robakowski.
 
Poniżej prezentujemy efekt pracy poznańskich studentów oraz zdjęcia z planu:
 
{youtubejw}rP27lsIEKcE{/youtubejw}
 
phoca_thumb_s_lipdub3
phoca_thumb_s_lipdub7phoca_thumb_s_lipdub12phoca_thumb_s_lipdub1phoca_thumb_s_lipdub10phoca_thumb_s_lipdub6phoca_thumb_s_lipdub9phoca_thumb_s_lipdub8phoca_thumb_s_lipdub5phoca_thumb_s_lipdub4phoca_thumb_s_lipdub11
phoca_thumb_s_lipdub13

Podobne wpisy