Jeszcze nie jest za późno, by zostać studentem Politechniki Gdańskiej
Wydział Chemiczny rekrutuje na studia stacjonarne I stopnia, na kierunku ochrona środowiska w jęz. angielskim. Na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na pierwszym stopniu studiować będzie można dziennie fizykę techniczną na specjalnościach: fizyka stosowana bądź informatyka.
Wydział Zarządzania i Ekonomii werbuje chętnych na europeistykę I i II stopnia – zarówno na studia stacjonarne i niestacjonarne. Wolne miejsca są także na zarządzaniu inżynierskim (niestacjonarne I stopnia) oraz na zarządzaniu (stacjonarne i niestacjonarne II stopnia).
Mechanikę i budowę maszyn na Wydziale Mechanicznym studiować będą mogli zarówno świeżo upieczeni maturzyści (niestacjonarne I stopnia), jak kontynuujący naukę na niestacjonarnych studiach magisterskich.
Wydział Elektroniki i Telekomunikacji zaprasza na informatykę (niestacjonarne I i II stopnia) oraz na elektronikę i telekomunikację (niestacjonarne II stopnia).
Natomiast Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska w dodatkowym naborze rekrutuje jedynie na studia II stopnia. Na studiach stacjonarnych są wolne miejsca tylko na specjalności Civil Enginearing w jęz. angielskim. Na niestacjonarnych zaś – na inżynierii środowiska oraz na budownictwie, spec. budownictwo.
Wrześniowy nabór jest kolejną szansą dla tych, którzy marzą, by od października rozpocząć studia. To możliwość, także dla tych, którzy w sierpniu przystąpili do poprawkowych matur.
W pierwszym naborze na Politechnikę Gdańską przyjęliśmy 5205 osób na studia stacjonarne I stopnia. Najwięcej kandydatów, bo aż 10,5 na miejsce, zgłosiło się na geodezję i kartografię prowadzoną przez Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska.
Na studia niestacjonarne I stopnia przyjęliśmy do tej pory 511 osób, natomiast na studia II stopnia – 381 chętnych. Wrześniowa rekrutacja trwać będzie od 12 do 20 września. Szczegółowe informacje, w tym wykaz niezbędnych dokumentów znajduje się na www.rekrutacja.pg.gda.pl.