phoca_thumb_s_nauka_krakow

Festiwal Nauki w Krakowie

  
Celem imprezy jest popularyzacja najnowszych i najciekawszych osiągnięć naukowych krakowskich uczelni publicznych i jednostek naukowych. Poprzez udział jednostek konsularnych promuje ona także osiągnięcia naukowe innych krajów. Główne wydarzenie Festiwalu, czyli Festyn Nauki, który odbywa się w Rynku, tworzy odwiedzającym niepowtarzalną okazję do bezpośrednich spotkań i dyskusji z naukowcami i studentami. Impreza daje też możliwość zaprezentowania różnych form działalności artystycznej studentów. Festiwal Nauki cieszy się rosnącą popularnością wśród młodzieży, mieszkańców Krakowa i Małopolski, a także turystów z całego świata odwiedzających miasto w tych dniach. Coraz częściej szkoły spoza Krakowa organizują wycieczki do stolicy Małopolski kierując się terminem Festiwalu. Według szacunków organizatorów imprezę odwiedza codziennie kilka tysięcy zainteresowanych.
      
Festiwal obejmuje:
– panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin nauki,
– spotkania, prelekcje i wycieczki tematyczne ze specjalistami z różnych dziedzin w charakterze przewodników,
– „Festyn Nauki” odbywający się w namiotach wystawienniczych w Rynku Głównym, gdzie prezentowane są najbardziej interesujące osiągnięcia naukowe w widowiskowej formie,
– część artystyczną — występy, koncerty zespołów studenckich i orkiestr młodzieżowych odbywające się na estradzie przed wieżą ratuszową, konkursy tematyczne, a także spektakle teatralne oraz wystawy plastyczne.
 
Szczegółowe informacje na stronie Festiwalu www.festiwalnauki.krakow.pl.
 
źródło: Festiwal Nauki w Krakowie

Podobne wpisy