phoca thumb s us logo

21. Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej na Uniwersytecie Śląskim

 

Kurs w ramach 21. Letniej Szkoły Języka, Literatury i Kultury Polskiej w Cieszynie organizowany przez Uniwersytet Śląski potrwa miesiąc. „Bardzo nas cieszy, że jest aż tyle osób chce się uczyć języka polskiego i poznawać naszą kulturę. Wśród nich widziałem wiele znajomych twarzy osób, które w poprzednich latach także nas odwiedzały” – powiedział w niedzielę PAP rzecznik szkoły Marcin Maciołek.

Słuchacze pochodzą z 28 krajów świata, m.in. z Kuby, Nigerii, Egiptu, Tunezji, Kanady, Niemiec, Rosji, Japonii, Korei Południowej, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji.

Przez 4 tygodnie sierpnia będą się uczyć języka polskiego biorąc m.in. udział w przedpołudniowych zajęciach intensywnej nauki języka polskiego. „Codziennie pełne trzy godziny nauki języka oraz wykłady popołudniowe. W tym roku będą to wykłady poświęcone m.in. takim postaciom jak Czesław Miłosz i Maria Skłodowska-Curie. Studenci będą mieli okazję obejrzeć interesujące doświadczenia fizyczne i chemiczne, będą się także uczyć robienia papieru” – tłumaczył Maciołek.

„Sprawdzian z polskiego” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w czasie letniego kursu języka polskiego. W tym roku konkurs odbędzie się 14 sierpnia. Osoba, która najlepiej napisze dyktando otrzyma tytuł „Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego”.

Dzień później w trakcie tzw. „Wieczoru Narodów” studenci będą występować na estradzie ustawionej na cieszyńskim rynku, żeby zaprezentować swoje kraje. Będą m.in. śpiewać piosenki, serwować tradycyjne potrawy.

Inauguracja Letniej Szkoły Języka, Literatury i Kultury Polskiej odbędzie się w poniedziałek. Każdy student otrzyma indeks.

 

Źródło: PAP

Podobne wpisy