innovact logo

10. edycja „Innovact Campus Awards”: drzwi do europejskiej kariery

 
Ten coroczny europejski konkurs świętujący w tym roku dziesiąte urodziny odbywa się w ramach forum Innovact organizowanego przez Izbę przemysłowo-handlową miast Reims i Epernay (Francja) i cieszy się wsparciem Komisji Europejskiej. Kandydatury do udziału w konkursie można składać, indywidualnie bądź grupowo, do 20 lutego 2012
 
Innovact Campus Awards 2012: prawdziwe drzwi do kariery dla młodych Europejczyków
 
Konkurs Innovact Campus Awards 2012 jest otwarty dla studentów i młodych naukowców europejskich, którzy mogą zgłaszać swoje kandydatury w ramach projektów uniwersyteckich lub też z własnej inicjatywy. Projekty mogą być zarówno w fazie powstawania konceptu, jego realizacji, jak i użytkowania. Przedstawiane projekty są oceniane za kreatywność i innowacyjność przez jury złożone z przedsiębiorców, dziennikarzy i naukowców z całej Europy. 
 
Wszyscy finaliści konkursu będą zaproszeni do wzięcia udziału w 16. edycji Europejskiego Forum Młodej Innowacyjnej Firmy – Innovact, która odbędzie się 27 i 28 marca 2012 w Reims. Będzie to dla nich jedyna w swoim rodzaju okazja na przedstawienie ich projektu 1500 uczestnikom z 20 krajów oraz na podzielenie się doświadczeniami z ponad setką młodych innowacyjnych firm. Podczas forum członkowie jury spotkają się z finalistami bezpośrednio na ich stoiskach i wybiorą trzy najbardziej obiecujące i nowatorskie projekty. Laureaci otrzymają w tym roku dużo większe niż w poprzednich latach nagrody pieniężne sięgające nawet 5000 euro, pozyskają rozgłos i skorzystają z kampanii reklamowej towarzyszącej konkursowi i forum w prasie europejskiej i na stronach internetowych partnerów wydarzenia:
www.innovact.com; www.lors.fr; www.lentreprise.fr; www.ffbde.fr.
 
Wielki sukces poprzedniej edycji
 
W ramach forum Innovact i dzięki wsparciu Komisji Europejskiej, konkurs Innovact Campus Awards promuje inicjatywy związane z przedsiębiorczoscią oraz innowacją. Do ubiegłorocznej dziewiątej edycji konkursu zgłoszono ponad 170 kandydatur z 27 krajów Europy. 30 projektów, które przeszły do finałów, reprezentowało Niemcy, Belgię, Chorwację, Hiszpanię, Francję, Węgry, Włochy, Rumunię, Wyspy Brytyjskie i Szwecję. Wśród nich nagrodzono ostatecznie 4 projekty.

Podobne wpisy