wroclaw

Wolne miejsca na wrocławskich uczelniach

Na początek zajmijmy się kwestią Uniwersytetu Wrocławskiego, gdyż właśnie ta uczelnia cieszyła się największym zainteresowaniem ze strony tegorocznych abiturientów. Na jakie kierunki można aplikować?
– biologię (specjalność biologia środowiskowa oraz specjalizacja nauczycielska przyroda),
– europeistykę,
– prawo międzynarodowe i europejskie (kierunek prowadzony w j. angielskim),
– fizykę,
– fizykę techniczną,
– politologię,
– politologię ze specjalnością Comparative Politics (kierunek prowadzony w j. angielskim).

Do kiedy można rejestrować się na wymarzonym kierunku? Termin zgłaszania swoich kandydatur na kierunek „Prawo międzynarodowe i europejskie” upływa 22 lipca. Na pozostałe kierunki można zgłaszać swoje aplikacje do września.

Do dodatkowe naboru szykuje się również Politechnika Wrocławska. Z oficjalnych informacji, które podały władze uczelni wynika, iż nadal jest 750 wolnych miejsc na różnych kierunkach studiów. Jakich kierunkach? Tego niestety jeszcze nie wiemy, ale oficjalna lista zostanie ogłoszona jeszcze w dniu dzisiejszym. Dodatkowy nabór będzie trwać od 26 do 31 lipca.

Uniwersytet Przyrodniczy w piątek opublikował oficjalną listę przyjętych. Również i na tej uczelni prowadzony będzie dodatkowy nabór. Ile jest wolnych miejsc? Na jakie kierunki będzie można aplikować? Te informacje zostaną opublikowane w dniu dzisiejszym, a my na pewno ich o Was poinformujemy. Nieoficjalnie jednak możemy powiedzieć, że wolne miejsca będą na następujących kierunkach:
– bioinformatyka,
– bezpieczeństwo żywności,
– medycyna roślin,
– rolnictwo,
– techniki rolnicze i leśne,
– ogrodnictwo,
– ochrona środowiska.

Oficjalnie – czeka na Was 280 wolnych miejsc! Swoje aplikacje na powyższe kierunki studiów możecie składać do 29 lipca.

Co z osobami, które swoje „studenckie lata” chcą związać z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu? Dla tych osób mamy dobrą informację – na tej uczelni także prowadzony będzie dodatkowy nabór. Niestety wolne miejsca zostały na dwóch kierunkach studiów:
– fizjoterapii (w trybie niestacjonarnym),
– zdrowie publiczne (w trybie stacjonarnym).

Czy Uniwersytet Ekonomiczny prowadzić będzie dodatkowy nabór? Tak, ale niestety rekrutacja prowadzona będzie wyłącznie przez oddział w Jeleniej Górze. Swoje kandydatury możecie zgłaszać na trzy kierunki studiów:
– ekonomię,
– zarządzanie,
– turystykę.

Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu nie prowadzi oficjalnie dodatkowego naboru. Rekrutacja trwa bowiem do 15 października, gdyż uczelnia nie ustaliła żadnych limitów miejsc. Jakie kierunki cieszą się największym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów? Zdaniem władz uczelni są to:
– pedagogika,
– pedagogika specjalna,
– dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
– bezpieczeństwo narodowe.

Życzymy Wam powodzenia w dodatkowej rekrutacji na studia i zalecamy dokonanie właściwego wyboru kierunku studiów!

O rekrutacji na studia we Wrocławiu możecie porozmawiać tutaj: „Dodatkowy nabór na wrocławskich uczelniach„.

Podobne wpisy