swpslogo

Szwedzka para królewska w SWPS!

Król i królowa Szwecji przyjadą do Polski na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Spędzą w Polsce trzy dni od 4 do 6 maja. W czwartek 5 maja otworzą trzydniową konferencję Dni Języka Szwedzkiego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Porozmawiają ze studentami języka szwedzkiego, tłumaczami literatury, pracownikami naukowymi i władzami uczelni.
W programie Dni Języka Szwedzkiego przewidziano wykłady, dyskusje z zaproszonymi pisarzami oraz ćwiczenia warsztatowe dla studentów i tłumaczy. Konferencja odbędzie się w języku szwedzkim. W sobotę 7 maja zaplanowano dzień polskojęzyczny, któremu towarzyszyć będą dyskusje panelowe i otwarte spotkania z autorami. Zwieńczeniem sobotniego programu będzie impreza kulturalna „Dzień Szwecji”, która odbędzie się przed Zamkiem Królewskim u stóp pomnika Zygmunta III Wazy. Współorganizatorami konferencji są Instytut Szwedzki w Sztokholmie i Ambasada Szwecji w Warszawie.
Dni Języka Szwedzkiego to wydarzenie, odbywające się co dwa lata na przemian w Poznaniu (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) i Warszawie (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej). Za każdym razem gromadzi ponad stu uczestników – studentów, pracowników naukowych, tłumaczy, nauczycieli języka szwedzkiego – z czterech ośrodków akademickich oferujących studia skandynawistyczne w Polsce.

Podobne wpisy