psw_logo

Praktyki na Targach Kieleckich

Na konferencji prasowej Adamczak podkreślił, że umowa pozwoli promować prowadzone na politechnice badania naukowe. Umożliwi też współpracę z firmami branży przemysłowej. Według rektora, studenci odwiedzający targi – szczególnie te związane z ich kierunkiem studiów – poznają nowoczesne technologie i aparaturę prezentujących się przedsiębiorstw.
Jak zaznaczył Mochoń, poprzednia umowa dotyczyła kilku imprez targowych, ta dotyczy niemal wszystkich. Obejmuje większy udział studentów w targach i ich pomoc w organizacji imprez. Instytucje będą współpracowały m.in. podczas Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych MASZBUD.
Zdaniem prezesa Targów, charakter targów – głównie imprezy przemysłowe – i techniczny profil uczelni powodują, że obie instytucje są dla siebie naturalnymi partnerami. Mochoń dodał, że to jedyna umowa o współpracy, jaką Targi zawarły z wyższą uczelnią.
Targi zobowiązały się m.in. do organizowania praktyk zawodowych i dyplomowych dla studentów politechniki oraz zapewnienia ulgowych warunków wstępu na imprezy targowe dla jej studentów i pracowników.
Naukowcy z PŚ będą planować i konsultować organizację konkretnych imprez wystawienniczych. Będą także uczestniczyć w pracach komisji konkursowych i grup ekspertów na targach. Uczelnia będzie organizowała konferencje i seminaria poświęcone tematyce wystaw, które merytorycznie dotyczą kierunków dostępnych na politechnice.
Targi Kielce są wiceliderem branży targowej w Polsce – drugim co do wielkości ośrodkiem wystawienniczym w kraju. Większość organizowanych przez TK imprez ma charakter targów przemysłowych. Największe z nich to Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego i Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska.
Pod koniec stycznia PŚ podpisała także umowę o współpracy naukowo- badawczej z działającą w branży energetycznej kielecką spółką Chemar Rurociągi. Rektor poinformował, że uczelnia jest w trakcie prowadzenia negocjacji z innymi firmami w zakresie podobnej współpracy.
Na czterech wydziałach Politechniki Świętokrzyskiej kształci się obecnie ok. 8,5 tys. studentów. Nauka odbywa się na 11 kierunkach, m.in.: mechatroniki, automatyki i robotyki, transportu, informatyki, elektrotechniki, budownictwa, architektury i urbanistyki, inżynierii środowiska.
źródło: PAP – Nauka w Polsce

Podobne wpisy