phoca_thumb_s_uwm_kortowo_kampus

„Adapciak” dla nowych studentów prawa

  
Idea corocznych spotkań pierwszorocznych studentów prawa i administracji powstała przed ponad dekadą wśród członków Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland. Ma ona na celu adaptację w środowisku prawniczym oraz w szczególności wśród starszych kolegów.
  
Tegoroczny obóz będzie miał miejsce w dniach od 7 do 13 września, w wyjątkowym na studenckiej mapie Polski miejscu – w Kortowie (w Olsztynie), czyli na największym kampusie w kraju, przynależnym do Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. W studenckiej enkalwie, gdzie na co dzień przebywa kilkadziesiąt tysięcy żaków nietrudno będzie o prawdziwie akademicką atmosferę, a przede wszystkim dobrą zabawę.
 
Organizatorzy stawiają przede wszystkim na integrację oraz zapoznanie młodych adeptów prawa z tym, co czeka ich na studiach, a także po ich ukończeniu. Stąd też program obozu obfituje w gry i zabawy ( w tym tradycyjne już Toga Party), ale także daje uczestnikom możliwość spotkania z przyszłymi wykładowcami, a także prawnikami praktykami.
 
Wśród zaplanowanych prelekcji odbędą się wykłady profesorów; Macieja Zielińskiego, Władysława Rozwadowskiego, Bronisława Sitka oraz Jerzego Kasprzaka. Ponadto o swojej pracy opowiedzą przedstawiciele Okręgowej Izby Adwokackiej i Radców Prawnych. Obozowicze będą też nabywać nowe umiejętności pod okiem grupy trenerów Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland.
 
Uczestnicy poprzednich edycji Adapciaka potwierdzają, że jest to dobry początek studiów i niezwykła okazja, by zdobyć niezbędną wiedzę jak przetrwać na studiach, a przede wszystkim zawrzeć bezcenne przyjaźnie. Najlepszą rekomendacją jest fakt, że ci, którzy raz wzięli udział w obozie  wracają w kolejnych latach w roli organizatorów lub starszych, doświadczonych kolegów.
 
Więcej informacji na stronie: http://www.elsa.org.pl/adapciak.  

Podobne wpisy