phoca_thumb_s_ur_logo

Absolwent UR zwycięzcą prestiżowego konkursu

Celem organizowanej przez British Council konkurencji jest uhonorowanie osiągnięć i wsparcie rozwoju młodych przedsiębiorców działających w branży interaktywnej rozrywki i mediów. Eliminacje do pierwszego etapu, dla kandydatów z Polski, odbyły się w Warszawie.
W ich ramach wyłoniony został polski Young Interactive Enterpreneur – Marcin Osman. Oprócz polskiego kandydata, do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali się młodzi przedsiębiorcy z takich krajów jak: Chiny, Indie, Estonia, Indonezja, Liban, Argentyna, Kolumbia, Meksyk, Rosja, Arabia Saudyjska i Turcja.

Dla finalistów został przygotowany wyjazd do Wielkiej Brytanii. Uczestnicy mieli m.in. spotkanie z redaktorami brytyjskiego magazynu „Wired” (http://www.wired.com) w Vogue House oraz Ianem Livingston’e. Jest on autorem ponad 20 książek o tematyce fantasy, współzałożycielem Games Workshop oraz stoi za sukcesem takich legendarnych już gier jak: Tomb Raider czy Hitman. W drugim etapie konkursu uczestnicy mieli za zadanie m. in. przedstawić prezentację na wybrany temat oraz zmierzyć się z pytaniami jury. Oprócz tego finaliści uczestniczyli w licznych szkoleniach, spotkaniach organizowanych przez czołowych przedstawicieli brytyjskiej branży interaktywnej. Każdy z nich mógł również podać propozycję 5 osób, z którymi marzyłby się spotkać osobiście.

20 października ogłoszone zostały wyniki finału konkursu Young Interactive Entrepreneur 2010. Zwycięzcą YIE został Anup Tapadia. Jedną z nagród konkursowych jest zaproszenie do Klubu Młodych Przedsiębiorców Działających w Branżach Interaktywnych, które daje możliwość rozwoju zawodowego oraz udziału w przedsięwzięciach związanych z sektorem kreatywnym. Jest to inicjatywa otwierająca szerokie możliwości przed osobami, które zdecydowały się rozwijać swoje przedsiębiorcze umiejętności w branży interaktywnej.

Podobne wpisy