Antique Art Gallery Concept
|

Zarządzanie instytucjami artystycznymi

Głównym zadaniem kierunku Zarządzanie instytucjami artystycznymi jest kształcenie przyszłych menadżerów oraz artystów sceny musicalowej poprzez zdobywanie wiedzy potrzebnej do produkcji wydarzeń artystycznych. Możesz zostać aktorem scen teatralnych i musicalowych, ale nauczysz się także zarządzania teatrem lub innymi instytucjami o artystycznej specyfice i wymaganiach. W trakcie studiów student zdobywa wiedzę z przedmiotów związanych z zarządzaniem teatrem, zarządzaniem instytucjami kultury oraz zarządzaniem projektami artystycznymi. Zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:

Studenci przejdą intensywny kurs języka angielskiego (z uwzględnieniem słownictwa potrzebnego w zawodzie). Przewidziane są również praktyki – w różnych działach polskich instytucji artystycznych oraz możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne.

Gdzie studiować zarządzanie instytucjami artystycznymi?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek zarządzanie instytucjami artystycznymi?

Po studiach:

Po studiach absolwent może pozostać na uczelni na studiach 3 stopnia lub znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach artystycznych, takich jak teatry, muzea, kina, fundacje, stowarzyszenia, ale również w urzędach i administracji publicznej.

Podobne wpisy