phoca thumb s us logo

Uniwersytet Śląski ma własny kanał na YouTube

Specjalny serwis YouTube Edu oferuje materiały dydaktyczne i kursy online wielu uczelni, w tym tak prestiżowych, jak Massachusetts Institute of Technology czy Yale University. – Stawiamy na internet, multimedialność. Aby dotrzeć do użytkowników nowych technologii, jesteśmy na Facebooku, Twitterze, Blipie i teraz – jako pierwsza polska uczelnia – także na platformie edukacyjnej YouTube – powiedziała Lucyna Sadzikowska, która kieruje Dziełem Informacji i Promocji Uniwersytetu Śląskiego.

Na razie uczelnia opublikowała na YouTube kilkadziesiąt filmów edukacyjnych z zakresu: chemii ( np. spektrometria fluorescencji rentgenowskiej z dyspersją energii), fizyki (elektrostatyka, ciśnienie, doświadczenia z ciekłym azotem, drgania i fale), matematyki (zmienna losowa, pojęcie prawdopodobieństwa, funkcja wykładnicza i logarytmiczna) i krystalografii (otrzymywanie kryształów jodu przez sublimację).

Poza materiałami dydaktycznymi na kanale można obejrzeć wywiady z naukowcami, relacje z seminariów i uczelnianych uroczystości, jak niedawne przekazanie gmachu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Jak podają przedstawiciele uczelni, filmów wkrótce będzie więcej. Część z nich czeka tylko na końcową obróbkę.

 

Źródło: PAP

Similar Posts