Uniwersytet im. Ernsta Moritza Arndta liczy na studentów z Polski

Uniwersytet im. Ernsta Moritza Arndta liczy na studentów z Polski

Niemiecka uczelnia oddalona jest od Świnoujścia o zaledwie 80 km, a w okresie wakacyjnym miasto to oblężone jest przez turystów z całej Polski, wśród których nie brakuje także potencjalnych kandydatów na studia. Pracownicy i studenci Moritz-Arndt-Universitat Greifswald wybrali zatem doskonały moment na promowanie swojej oferty edukacyjnej.

W uniwersyteckim namiocie, który stanie na Placu Wolności w Świnoujściu, będzie można swobodnie porozmawiać zarówno ze studentami, jak i pracownikami uczelni, zapoznać się z listą dostępnych kierunków oraz specjalności, systemem stypendialnym, zasadami rekrutacji oraz pobrać pozostałe materiały informacyjne.

Jeśli będziecie 15 sierpnia w Świnoujściu, to może warto wybrać się na akcję promocyjną niemieckiej uczelni, która rozpocznie się o godzinie 10.30, a zakończy o 15.00?

Uniwersytet im. Ernsta Moritza Arndta (także Ernst-Moritz-Arndt-Universität Greifswald, Alma Mater Gryphiswaldensis, Universitas Gryphiswaldensis lub Academia Gryphica) znajduje się w Greifswaldzie, w landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie, w Niemczech.

Uczelnia została założona w 1456 r. jako drugi najstarszy uniwersytet w basenie Morza Bałtyckiego. Przejściowo należało do Szwecji i Prus, będąc tym samym najstarszym uniwersytetem w obu krajach. Obok uniwersytetu w Rostocku jest jednym z dwóch w landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie. Niemiecka uczelnia współpracuje m.in. z Uniwersytetem Szczecińskim i Pomorskim Uniwersytetem Medycznym. Od lat przyjmuje studentów i doktorantów z Polski. Szczegółowe informacje na temat Ernst-Moritz-Arndt-Universitat Greifswald można znaleźć na stronie Uni-greifswald.de.

W ramach uczelni działają następujące wydziały:

  • Teologiczny;
  • Filozoficzny;
  • Medyczny;
  • Prawa i nauk o państwie;
  • Matematyczno-przyrodniczy.

Podobne wpisy