Police car on the street
|

Technologia bezpieczeństwa wewnętrznego

Technologie bezpieczeństwa wewnętrznego to studia skupiające się na wiedzy i praktycznym przygotowaniu w zakresie bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego. Studenci tego kierunku powinni charakteryzować się odpornością na sytuacje stresowe, samodzielnością w planowaniu i organizowaniu pracy, a także umiejętnościami podporządkowywania się swoim zwierzchnikom. Warto pamiętać o tym, że studia na kierunku Technologie bezpieczeństwa wewnętrznego są studiami o charakterze interdyscyplinarnym. Jeśli myślisz poważnie o tym kierunku studiów, czytaj dalej!

W takcie studiów:

Studia na kierunku Technologie bezpieczeństwa wewnętrznego są studiami o charakterze interdyscyplinarnym. Do przedmiotów kierunkowych zaliczają się: mechanika analityczna, bezpieczeństwo systemów informacyjnych, teoria informacji i kodowania, telemonitoring obiektów i aglomeracji, transmisja i rejestracja sygnałów oraz zintegrowane systemy wytwarzania.

Gdzie studiować technologię bezpieczeństwa wewnętrznego?

Aby zobaczyć wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek technologia bezpieczeństwa wewnętrznego sprawdź kategorie Inżynieria i systemy bezpieczeństwa oraz Bezpieczeństwo narodowe i wewnętrzne.

Po studiach:

Absolwenci Technologii bezpieczeństwa wewnętrznego znajdą zatrudnienie w:

  • Policji,
  • Straży Pożarnej,
  • w Centrach Ratownictwa i Służbach Ochrony,
  • w zakładach strategicznych takich jak porty lotnicze.

Podobne wpisy