Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów Kraków 2014

Targi Edukacyjne – Festiwal Zawodów Kraków 2014

Wiele możliwości – jeden wybór
Charlesa Daigneault, który sam o sobie mówi, że w 1/8 jest Irokezem z plemienia Huronów, będzie gotował w piątek 21 marca na stoisku Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia. Oprócz w trakcie wydarzenia ofertę edukacyjną zaprezentują ponad 120 wystawców wśród których znalazły się szkoły średnie, policealne oraz wyższe – publiczne i prywatne, uniwersytety i politechniki. Wyjątkowo okazale prezentuje się lista wystawców zagranicznych. Znajdziemy na niej m.in. uczelnie i szkoły z Chorwacji, Francji, Kanady, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, a nawet z odległego Senegalu! Na uwagę zasługują także szkoły mundurowe: Wojskowa Akademia Techniczna czy Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Zachodnie wzorce festiwalowe
W ramach Festiwalu Zawodów w Małopolsce kilkadziesiąt szkół zawodowych w niezwykle atrakcyjny sposób przedstawi swoje atuty. Wzorem odbywającego się we francuskim Lyonie Mundialu Zawodów, placówki położą nacisk na praktyczne aspekty poszczególnych zawodów zgrupowanych w siedmiu branżach: turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej. Ponadto będzie można spotkać także przedstawicieli: Policji, Straży Pożarnej i Wojska. Uczniowie będą m.in.: prezentować skonstruowane mikroroboty, wykonywać masaże, udzielać porad dietetycznych, produkować drewniane bujane fotele, szyć, gotować, artystycznie nakładać do stołu, tworzyć finezyjne fryzury, operować na tokarkach… czyli pokazywać jak w praktyce wyglądają poszczególne zawody.

Doskonałe połączenie
Pomysłodawcą oraz organizatorem Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Jego połączenie z organizowanymi od kilkunastu lat przez Targi w Krakowie Targami Edukacyjnymi tworzy unikatowe w skali kraju kompleksowe wydarzenie.
– Cieszy nas fakt, że zupełnie nowa impreza oparta na sprawdzonym schemacie i wzbogacona zachodnioeuropejskimi wzorcami spotkała się w zeszłym roku z tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy tłumnie odwiedzili naszą halę. Dzięki nowej formule wydarzenia idealnie trafiamy w ich potrzeby. Zapraszamy gimnazjalistów, uczniów szkół średnich wraz z rodzicami, a także studentów, również tych, którzy myślą o nauce za granicą – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Godziny otwarcia:
piątek, 21 marca: godz. 10.00-16.00
sobota, 22 marca: godz. 10.00-15.00

Więcej o Targach Edukacyjnych – Festiwalu Zawodów w Małopolsce na: www.targiedukacyjne.plTargi Edukacyjne – Festiwal Zawodów Kraków 2014

Podobne wpisy