Student WAT wicemistrzem świata!

Do zawodów o pełnej nazwie 1st IPF Classic Powerlifting World Championships in Suzdal/Russia przystąpili najsilniejsi zawodnicy świata i rywalizowali o medale w trzech konkurencjach klasycznego trójboju siłowego: przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu sztangi w pozycji leżącej i martwym ciągu.  

Polski zawodnik osiągnął w nich następujące wyniki:

230 kg – przysiad ze sztangą
182,5 kg – wyciskanie sztangi w pozycji leżącej
252,5 kg – martwy ciąg

Trenerem Piotra Jabłońskiego jest mgr Waldemar Stangret – starszy wykładowca Studium Wychowania Fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej.

Ciekawostką regulaminową tych zmagań jest fakt, iż zawodnicy nie używają sprzętu wspomagającego typu koszulki i kostiumy wspomagające oraz bandaży ściskających na kolana.

Osiągnięcia Piotra Jabłońskiego są znaczące. Od zeszłego roku jest członkiem reprezentacji narodowej. Był, przez moment, rekordzistą świata w wyciskaniu z wynikiem 182,5, ale pobił go zawodnik kanadyjski. Jest obecnym mistrzem polski juniorów do lat 23 i seniorów oraz akademickim mistrzem Warszawy i Mazowsza.

To pierwsze takie osiągnięcie studenta WAT w zawodach rangi mistrzostw świata. Wcześniej chluby Wojskowej Akademii Technicznej przysparzał jej absolwent, trzykrotny olimpijczyk oraz mistrz Europy, lekkoatletyczny sprinter, płk. Zenon Nowosz.

Podobne wpisy