Arabia Saudyjska

Polskie uczelnie na targach w Arabii Saudyjskiej

To już siódma misja edukacyjna zorganizowana przez resort nauki i szkolnictwa wyższego w tym roku w ramach kampanii „Ready, Study, Go! Poland”. Na targach w Arabii Saudyjskiej Polskę reprezentują, poza MNiSW, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Opolska, Uniwersytet Warszawski oraz przedstawiciele FRSE. Stoisko odwiedził także Ambasador RP w Królestwie Arabii Saudyjskiej, Sułtanacie Omanu i Republice Jemeńskiej, Pan Witold Śmidowski.

Targi otworzył minister szkolnictwa wyższego Arabii Saudyjskiej dr Khalid bin Mohammed Al Angari.

Podczas czterech dni swoją ofertę zaprezentuje blisko 450 wystawców. W programie jest także ponad 80 sesji warsztatowych. Według szacunków organizatorów w targach i konferencji IECHE udział weźmie ok. 300 tys. osób

Targi i konferencja są okazją do nawiązania kontaktów z międzynarodowymi organizacjami edukacyjnymi oraz do dzielenia się doświadczeniami ze specjalistami z różnych krajów, zajmującymi się edukacją i wymianami studenckimi.

Watch live streaming video from ieche2014north at livestream.com

W Arabii Saudyjskiej studiuje obecnie ponad 600 tys. osób. W ramach Programu Stypendialnego Króla Abdullaha na najlepszych światowych uniwersytetach kształci się ponad 140 tys. Saudyjczyków, z czego ponad połowa w USA. Obywatele Arabii Saudyjskiej stanowią obecnie jedną z najszybciej rosnących grup studentów zagranicznych w Polsce. Najbardziej popularne kierunki to medycyna, elektrotechnika oraz budownictwo.

Podobne wpisy