tmi

Polska gospodarzem Mistrzostw Europy w Przemawianiu Publicznym

 
 
Konferencja Mówców odbędzie się 25 – 27.05 w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Informacje na jej temat dostępne są pod adresem www.tmpoznan2012.org

Mistrzowie dzielą się wiedzą
 
Konferencja Mówców podzielona jest na dwie części: konkursową i warsztatową. Podczas pierwszej, odbędą się konkursy w 3 językach: angielskim, niemieckim i po raz pierwszy na poziomie europejskim – polskim. Najlepsi mówcy z całej Europy będą walczyć o awans do Mistrzostw Świata w Przemawianiu Publicznym. Jednak przede wszystkim na Konferencji będzie można wysłuchać światowej sławy oratorów, którzy podczas swoich paneli edukacyjnych przekażą słuchaczom wiedzę ugruntowaną wieloletnim doświadczeniem. W programie pojawią się między innymi: najbardziej aktualne metody wzbogacenia warsztatu mówcy, komunikowanie w kierowaniu zespołem, czy sztuka słuchania i udzielania informacji zwrotnej.
 
Organizatorem Konferencji Przemówień Publicznych są poznańskie Kluby Toastmasters International, w których co tydzień spotykają się ludzie, aby uczyć się kompetentnego komunikowania w praktyce. Ideą Klubów Toastmasters i organizowanej Konferencji jest udowodnienie, że umiejętność skutecznego przemawiania publicznego jest niezbędna w życiu każdego człowieka. – Bez względu na to czy masz 18 czy 80 lat, w Toastmasters możesz rozwijać się zarówno jako mówca, ale też jako lider – komentuje Arkadiusz Baraniok, mówca w poznańskim Klubie Toastmasters i współorganizator konferencji. – Przemawiania publicznego obawiają się nawet prezesi i dyrektorzy wielkich firm. Jednak atmosfera organizacji i wzajemna motywacja sprawia, że występując czujemy się coraz bardziej komfortowo. To właśnie w Toastmasters możemy sprawdzić reakcje publiczności na nasze wystąpienia i zwiększyć ich efektywność. Dzielimy się także doświadczeniami z różnych dziedzin, aby zdobyte umiejętności wykorzystać w różnych sferach życia osobistego i zawodowego – dodaje.
 
Sztuka mówienia i aktywnego słuchania
 
Czym jest Toastmasters International? To międzynarodowa organizacja non-profit, która działa na świecie od 88 lat i obecnie zrzesza ponad 270 tysięcy członków w 13 tysiącach klubów w 116 krajach na całym świecie. Kształci w zakresie wystąpień publicznych oraz kompetencji liderskich. Toastmasters w Polsce pomaga członkom przełamać strach przed wystąpieniami przez spotkania klubowe oraz prowadzone warsztaty na uczelniach i w firmach. To najtańsza i najskuteczniejsza forma nauki wypowiadania się, aktywnego słuchania i przekazywania informacji zwrotnej.
 
– Przemawianie to tylko jeden z aspektów organizacji, Toastmasters to także okazja do poznania wyjątkowych ludzi reprezentujących skrajnie różne zawody – podkreśla Michał Talaga, prezes poznańskiego Klubu Toastmasters – w klubie spotykamy zarówno studentów, jak i przedsiębiorców. Poprzez uczestnictwo w życiu klubu i organizacji wydarzeń takich, jak ta Konferencja ludzie mogą sprawdzić swoje umiejętności. Dzięki temu wiemy, na kim można polegać. Na tej podstawie bardzo często budowane są trwałe relacje biznesowe poza klubem. Na spotkanie Klubu Toastmasters można przyjść bezpłatnie już w ponad 20 miastach Polski.

Podobne wpisy