aon logo

Młodzież chce edukacji obronnej

Uczniowie klas mundurowych z całej Polski zwrócą się do obecnych ministrów o wsparcie działań obronno-edukacyjnych. Celem jest kształtowanie postaw obronnych wśród młodego, polskiego społeczeństwa. Licznie zgromadzona młodzież złoży wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza – w ten sposób uczniowie chcą wyrazić swój szacunek do ofiar wojennych, kombatantów oraz weteranów misji pokojowych. 

Grób nieznanego żołnierza

W uroczystości oprócz ministrów resortów obrony i edukacji wezmą również udział przedstawiciele instytucji samorządowych i państwowych, jednostek wojskowych, kombatanci II wojny światowej oraz niepodległościowego podziemia, weterani misji pokojowych, władze wojskowych szkół wyższych oraz grono pedagogiczne z zaproszonych szkół.

Uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza będą częścią czterodniowego biwaku, który od 16 maja organizuje Akademia Obrony Narodowej dla uczniów klas o profilu wojskowym.
Celem przewodnim biwaku AON jest propagowanie wśród młodych ludzi wiedzy wojskowej oraz postaw patriotycznych. Prócz uroczystości na pl. Piłsudskiego w programie znajdą się również inne atrakcje: zwiedzanie Warszawy, pobyt w jednostce w Wesołej, pokazy sprzętu i wyposażenia wojskowego, prelekcje filmów, spotkania z zaproszonymi przez uczelnię gośćmi, imprezy sportowe i rekreacyjne, dyskoteka oraz uroczystość ogniobrania. Uczniowie zainteresowani studiami na AON oraz innych uczelniach wojskowych będą mogli zapoznać się ze szczegółową prezentacją oferty edukacyjnej i programowej.

Biwak jest inicjatywą rektora-komendanta Akademii Obrony Narodowej gen. dyw. dr. hab. Bogusława Packa.

Początek uroczystości: 17.05, godz. 11.00; pl. marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Zachęcamy do wzięcia udziały w wydarzeniu „Ślubuję Ci, Ojczyzno” na Facebooku!

Podobne wpisy