Stockholm, Sweden. Scenic View Of Stockholm Skyline At Summer Ev

Filologia szwedzka

Studia na Filologii szwedzkiej z pewnością są nie lada gratką dla pasjonatów Skandynawii. Jednak by się na nie dostać, trzeba się nieźle napracować. Zwłaszcza, że z roku na rok kandydatów przybywa znacznie więcej, niż liczba miejsc na uczelniach. Ponadto, niektóre uczelnie przeprowadzają rekrutację na wybrane specjalności jedynie co dwa, trzy lata. Specjalność ta przybliża kulturę, obyczaje i historię Szwecji i krajów Skandynawii. Jak się dostać i utrzymać na tych studiach? Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym kierunku studiów, zapraszamy do dalszej lektury!

W trakcie studiów:

Studenci Filologii szwedzkiej zdobywają wiedzę z takich przedmiotów, jak np. teoria języka, wiedza o kraju, jego historia oraz literatura, gramatyka, translatoryka, lingwistyka, pedagogika, a nawet psychologia i filozofia. Na najlepszych przyszłych filologów czeka także możliwość wyjazdu na studia bądź letnie kursy do jednego z krajów nordyckich.

Gdzie studiować filologię szwedzką?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek filologia szwedzka?

Po studiach:

Absolwenci Filologii szwedzkiej znajdują zatrudnienie zarówno w charakterze tłumaczy, jak i dyplomatów. Mając przygotowanie pedagogiczne mogą także pracować na uczelniach oraz w szkołach językowych.

Podobne wpisy