Old Vintage Typewriter

Edytorstwo

Edytorstwo to odpowiednie studia dla osób wiążących przyszłość z rynkiem księgarskim lub branżą poligraficzną. Edytorzy biorą czynny udział w procesie wydawania różnorodnych tekstów (np. książek, broszur). Celem Edytorstwa jest przygotowanie wykwalifikowanych specjalistów znających doskonale rynek wydawniczy w Polsce i potrafiących profesjonalnie przygotować materiały tekstowe do druku. Z oferty studiów licencjackich na tym kierunku może skorzystać każdy maturzysta. Najlepiej, jeśli ma dobre wyniki na świadectwie maturalnym z przedmiotów humanistycznych.

W trakcie studiów:

W studiowaniu pomoże mu też pewnie umiejętność obsługi programów graficznych i edytorów tekstu, a także zainteresowanie literaturą polską i historią ruchu wydawniczego na przestrzeni wieków. O wstępie na studia na kierunku Edytorstwo decyduje konkurs świadectw. W wielu miejscach edytorstwo nadal istnieje, jako specjalizacja w obrębie polonistyki. Nie jest to jednak regułą. Na kierunku Edytorstwo na brak zajęć na pewno nie będzie można narzekać. Bardzo dużo czasu studenci poświęcą blokowi przedmiotów humanistycznych, na którym przypomną sobie nie tylko historię polskiego drukarstwa, ale również poszerzą wiadomości na temat literatury polskiej i zagranicznej na przestrzeni wieków. Wyruszą też w podróż po współczesnym rynku wydawniczym. Zapoznają się z ofertą wydawniczą największych firm z branży. Poznają nowości i zapowiedzi. Najcenniejsze umiejętności nabędą jednak dzięki zajęciom praktycznym. Między innymi zyskają zdolność samodzielnej edycji konkretnych tekstów za pomocą komputerowego ich przetwarzania i składania. W trosce o jak najlepszy poziom wykształcenia przyszłych edytorów wiele uczelni oferuje ciekawe praktyki i staże. Dzięki nim studenci Edytorstwa mogą poznać pracę w redakcjach, wydawnictwach, czy też drukarniach, podnosząc tym samym swoją wartość na rynku pracy.

Gdzie studiować edytorstwo?

Zobacz wszystkie uczelnie, które prowadzą kierunek edytorstwo?

Po studiach:

Czeka na ciebie robota w wydawnictwie lub instytucji zajmującej się analizowaniem danych. Będziesz w stanie zaoferować swoje umiejętności placówkom naukowym i badawczym. Jako absolwent Edytorstwa z powodzeniem znajdziesz pracę także w mediach i branży poligraficznej. Będziesz mógł pracować na stanowisku redaktora, korektora, edytora, drukarza, czy też osoby zajmującej się składem treści przygotowanych do druku.

Podobne wpisy