Dzień Otwarty Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

Liczne warsztaty i interaktywne prezentacje przygotowane przez pracowników i studentów uczelni to tylko niewielka część atrakcji Dnia Otwartego UMB. Zatrzymajmy się jednak przy kwestii warsztatów. Uczelnia zadbała o dużą różnorodność tematyczną, a co za tym idzie każdy uczestnik znajdzie zajęcia, które go zainteresują. Co macie do wyboru? Warsztaty szycia chirurgicznego, stomatologicznego, sporządzania recepturowych postaci leku, wykonywania i oglądania preparatów mikroskopowych. Ponadto będzie można zdobyć wiedzę z zakresu masażu ciała, zdrowego odżywiania oraz udzielania pierwszej pomocy.

Każdy uczestnik Dni Otwartych będzie mógł również wykonać profilaktyczne badania: narzędzi głosu, ciśnienia krwi, słuchu, poziomu cukru oraz zabiegów kosmetycznych

umb-cirurgia

Imprezę relacjonować będzie Studenckie Centrum Radiowe Radiosupeł. O godzinie 12.30 w Aula Magna Pałacu Branickich odbędzie się prezentacja rekrutacyjna. W holu będzie można zapoznać się z wystawą prac Studenckiej Agencji Fotograficzno-Filmowej. 

Interesującym miejscem na mapie Dni Otwartych UMB będzie Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, w którym będzie można zobaczyć dawną aptekę, szpital polowy oraz specjalistyczne gabinety: okulistyczny i ginekologiczny.
Oprócz atrakcji zaplanowanych na dziedzińcu odbędą się również pokazy i zajęcia laboratoryjne w  Euroregionalnym Centrum Farmacji oraz  Collegium Universum.

Szczegóły Dnia Otwartego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku można znaleźć na stronie: www.umb.edu.pl/dzien_otwarty

umb-plakat

Podobne wpisy