WSL logo

Drugi etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Poznań, Wrocław, Toruń, Łukowo, Łódź, Kraków, Słupsk, Gliwice, Ostrowiec Świętokrzyski oraz Olsztyn – to w tych miastach do drugiego etapu przystąpiło ponad 500 uczniów. Wszyscy przeszli pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, do której zgłosiło się ponad 8 700 osób z 284 szkół z całego kraju. Drugi etap wymagał od uczestników rozwiązania testu wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły oczywiście zagadnień związanych z logistyką, transportem oraz spedycją krajową i międzynarodową. Elżbieta Stużyńska, nauczycielka z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie jest zdania, że tegoroczne pytania były bardzo trudne, znacznie trudniejsze niż w poprzednich latach. To samo mówiło również wielu samych uczestników, w tym również ci, którzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej startowali po raz drugi lub trzeci.

Niestety przez obfite opady śniegu niektórzy uczniowie mieli spore problemy z dotarciem do wyznaczonych okręgów. Przykładem uczniowie z Suwałki, którzy nie dojechali do Olsztyna oraz uczniowie z Kielc i Kolbuszowej, którzy nie dotarli do Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszyscy stracili przez to szansę na sukces. A szkoda, bo zwycięstwo w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale również możliwość bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
IMG 20171201 111807 5Trzeci, finałowy etap X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 marca 2018. Wystartuje w nim 50-60 osób wyłonionych w okręgach. Zwycięzców poznamy 13 kwietnia 2018 roku podczas gali w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
IMG 20171201 111818 6X Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a nad jej organizacją i prawidłowym przebiegiem czuwa Komitet Główny kierowany przez profesora Andrzeja Korzeniowskiego, rektora Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Komitetem Naukowym kieruje profesor Mariusz Jedliński z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Więcej informacji na temat Wyższej Szkoły Logistyki znajdziesz tutaj.

Podobne wpisy